Customs Brokerage

ترخیص کالا از گمرک

بسیاری از فروشندگان از حمل و نقل در سطح بین المللی می ترسند ، زیرا از فرآیند ترخیص کالا از گمرک مطمین نیستند.سعی داریم با توضیح فرآیند ترخیص ، به شما بگوییم این کار در پروا تجارت آن قدر هم که شما فکر میکنید پیچیده نیست

مراحل ترخیص کالا ، البته در شرایط درست و قانونی رو توضیح می دهیم:

- افسر گمرک ، پرونده ترخیص شما را ملاحظه خواهد کرد .تمام کالاهای بین المللی ، باید یک فاکتور تجاری داشته باشد.این فاکتور اطلاعات ارسال کننده ، دزیافت کننده و جزییات حمل و نقل ، مانند تاریخ صادرات و شماره هواپیما  و مهمتر از همه اطلاعات مربوط به ارزش کالا را لیست می کند.

- افسر گمرک دقت خواهد کرد که آیا مالیات روی فاکتور ثبت شده است یا خیر ؟ که این بستگی به نوع کالا و ارزش آن و قوانین کشور وارد کننده دارد.اگر ارزش کالا از مالیات بیشتر باشد ، افسر بررسی می کند که آیا مالیات پرداخت شده است یا خیر؟؟

- گمرک برگه واریز مالیات را درخواست خواهد کرد و این همان جایی است که گزینه های (Deliver Duty Paid) یا DDP و (Deliver Duty Unpaid) یا  DDU  اجرا خواهد شد.

اگر گزینه DDP علامت خورده باشد ، یعنی اینکه پرداخت مالیات قبلا انجام شده وگمرک این بسته را به یک ترخیص کار مستقل ارسال می کندتا مبلغ مورد نیاز را جمع آوری کند.

این مرحله مرحله ای است که می تواند برای مشتری گران تمام شود .زیرا تمام کارگزاران مستقل هستند و هر یک هزینه های مختلفی را در یافت می کنند .هزینه های گوناگونی مانند : کارگزاری ، ذخیره سازی و ... و در بسیاری از موارد قیمت نهایی را به مشتری اعلام نمی کنند

در جدول زیر هزینه های DDU و DDP  مقایسه شده اند .همانطور که ملاحظه می کنید ، هزینه های DDU  به آسانی اضافه می شوند و در این موارد کارگزاران باید بابت افزایش قیمت به مشتریان توضیحاتی رو ارایه دهند چون ممکن است مشتری پس از افزایش قیمت از ترخیص یا ارسال کالا منصرف شود.

از این رو به تمام فروشندگان توصیه می کنیم قبل از ارسال با DDU و DDP آشنا شوند.

فلوچارت مربوط به ترخیص کالا

اگر قصد ترخیص و یا ارسال کالای خود را دارید یا اینکه کالای شما در گمرک بنا به دلایلی توقیف شده است ، می توانید با مشاورین زبده پروا تجارت تماس بگیرید تا در اسرع وقت به شما کمک نماییم.